SOSYAL İMKÂNLAR

KÜLTÜR HİZMETLERİMİZ

Üniversitemizde öğrencilerimizin ekip ruhu ve sorumluluk kazanmalarına, hızlı ve doğru karar vermelerine, liderlik ve mücadele ruhu kazanmalarına, sağlıklı iletişimler kurmalarına imkan veren ortamları hazırlayarak sosyal birer birey olarak hayata atılmalarına zemin hazırlamaktadır.

Bu kapsamda her yıl çok sayıda konferans, panel, seminer, sempozyum, çalıştay, tiyatro, sergi, film gösterimi, tanıtım günleri, kurs ve diğer faaliyet alanları organize edilmektedir.

Ayrıca geleneksel hamsi şenliği, mezunlar buluşması, bahar şenliği gibi aktivitelerle öğrencilerimize keyifli bir sosyal iklim sunulmaktadır.

Üniversitemizde öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre boş zamanlarını değerlendirmek, yeni ilgi alanları ile birlikte dinlenme ve eğlence alışkanlığı kazanmalarını sağlamak ve bu faaliyetlere katılımlarını gerçekleştirmek için çalışmalar yapılmakta, bu faaliyette aktif görev alan 60 adet öğrenci kulübümüz bulunmaktadır.

SPOR HİZMETLERİMİZ

Üniversitemizde öğrencilerimizin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmek, öğrencilerimizin sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızca belirlenen bir program çerçevesinde çeşitli spor etkinlikleri düzenlemektedir.

Üniversitemizi, Üniversiteler arası müsabakalarda temsil etmek üzere;

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun (TÜSF) Spor Faaliyetleri, Üniversite Ligleri (ÜNİLİG) Spor Faaliyetlerine katılım sağlanmaktadır.

Ayrıca; Her yıl düzenli olarak Bahar Şenlikleri Spor Turnuvası düzenlenmektedir.

Üniversitemiz öğrencilerine ilgi duydukları alanlarda eğitmenler ve sportif çalıştırıcılar nezaretinde kurslar düzenlemektedir.

SPOR TESİSLERİMİZ

Üniversitemiz bünyesinde; öğrenci, akademik ve idari personelin sportif faaliyetleri için kullanıma açık 318 seyirci kapasiteli basketbol, voleybol, masa tenisi, bilardo, futsal sporlarını yapmaya müsait çok amaçlı kapalı spor salonu mevcuttur.

Uluslararası standartlardaki spor kompleksimiz öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş olup, içerisinde; 8 kulvarlı atletizm pisti, büyük futbol sahası, açık tenis kortları, açık basketbol sahası ve futbol halı sahası mevcuttur.

Üniversite takımlarımız; Futbol, Futsal, Basketbol, Voleybol, Tenis, Masa Tenisi, Badminton, Bilardo, Satranç, Bisiklet, Taekwondo ve Trekking

ÖĞRENCİ YAŞAM MERKEZİ

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerimize kapılarını açan Öğrenci Yaşam Merkezimiz, pek çok sosyal donatı alanına sahiptir.

Merkezimizin içerisinde; Ana Mutfak, Sosyal Faaliyet Alanı, Kapalı Kafeterya, Yarı Açık Kafeterya Bay-Bayan Kuaför Salonu, Öğrenci Yemekhanesi (1500 Kişilik), Bulaşıkhane ve Servis Mutfağı, Personel Yemekhanesi(750 kişilik), VIP yemek salonu, Personel Dinlenme Salonu, Yarı Açık Teras bulunmaktadır.

BESLENME HİZMETLERİMİZ

Öğrenci Yaşam Merkezinde tüm birimlere dağıtılmak üzere tam profesyonel mutfak bulunmaktadır.

Günlük yemek üretim kapasitesi 5 bin kişi olan mutfağımız her gün idarenin denetim ve kontrolünde Gıda mühendisimiz tarafından rutin olarak denetlenmektedir.

Beslenme hizmeti ile yemek yiyen öğrenci grubunun özellikleri baz alınarak, enerji ihtiyaçlarını karşılayan, yeterli, dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre 30 günlük menüler planlanmaktadır.

Yaşam merkezinde bulunan öğrenci ve personel yemekhanesi aynı anda 2000 kişinin yemek yiyebildiği, içerisinde bulaşıkhane ve servis mutfağı olacak şekilde 2 katlı olarak tasarlanmıştır.

BURS HİZMETLERİMİZ

Başarı Bursu: KYK burslarının yanı sıra, üniversitemiz tarafından Sinop Üniversitesi Vakfı aracılığıyla üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimize yönelik başarı bursu ve yemek bursu imkânları sağlanmaktadır.

Yemek Bursu: Her yıl ortalama 300 Öğrencilerimize yemek bursu verilmektedir.

Kısmi Zamanlı Çalışma: Her yıl ortalama 150 öğrencimize kısmi zamanlı çalışma imkânı sunulmaktadır.

SAĞLIK HİZMETLERİMİZ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız kadrosunda görev yapan hemşireler tarafından acil müdahale gerektiren durumlarda ilk yardım hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerin karşılaştıkları duygusal, sosyal, eğitime veya meslek ve iş seçimine ilişkin sorunların çözümünde yardımcı olmak üzere Başkanlığımız bünyesinde görev yapmakta olan Psikolog tarafından danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunulmaktadır.