resim Sinop Üniversitesi


Öğrenci Olmak

•          Doğayla yaşamaktır.

Karadeniz Bölgesi’nin en gözde şehirlerinden olan Sinop’ta deniz, dağlar, ormanlık alanlar, sulak alanlar gibi pek çok doğal güzellik bulunmaktadır. Sinop; sahiller, şelaleleri ve kaplıcaları ile rahatlamak için harika deneyimler sunmaktadır. Yazları güneşli, kışları yağmurlu iklimi ile Sinop’ta tarımsal zenginlikleri ve çeşitliliği açık pazarlarda görmek mümkündür.

•          Tarihle yaşamaktır.

Sadece doğasıyla değil çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış köklü tarihiyle Sinop zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Şehrin her sokağında tarihin izlerini görmek mümkündür.

•          Öğrenci merkezli bir şehirde yaşamaktır.

Şehir, düşük maliyetli öğrenci yaşamı için oldukça elverişlidir. Yurt seçeneklerini dışında şehirde öğrenciler kolaylık birlikte ev kurabilmektedir. Halk öğrenci için yardımsever ve kolaylaştırıcıdır. Şehirde, çok sayıda yemek ve alışveriş imkânı bulunur. Ulaşım kolay ve ucuzdur.

•          Sinop’ta denizle birlikte yaşarsınız.

Şehrin her yerinden denizi görmek mümkündür. Şehrin atmosferini ve rengini veren denizdir. Balıkçılık geliştiğinden şehri besleyen yine denizdir. 

•          Kültür ve sanat etkinliklerine katılabilirsiniz.

Üniversitede bünyesinde Bahar Şenliği, Hamsi Şenliği gibi çeşitli kültürel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan Sinop kültürel ve sanatsal etkinlikler bakımından kendi ölçeğinde oldukça dikkat çekecek bir niteliği sahiptir. Öncelikli olarak Uluslararası Sinop Bianeli Sinop’un önemli bir marka değeridir. Gezici film festivali, Ahmet Muhip Dıranas Edebiyat Şenliği, Kitap Şenliği gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra şehrin duvarlarında çeşitli konser, tiyatro, gösteri, dinleti gibi etkinliklerin afişlerini sık sık görebilirsiniz. Ayrıca kültür sanat alanında şehirde dernek ya da topluluk olarak farklı sosyal platformlarda da çeşitli etkinliklere katılmak mümkündür.

•          Öğrenci kulüplerine katılabilirsiniz.

Üniversitede doğa, sanat, spor, sosyal sorumluluk, girişimcilik gibi farklı alanlarda çok sayıda öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Topluluk üyesi olarak öğrenciler dayanışma ve birliktelik içinde sosyal deneyimler üretebilir.

Öğrenci topluluklarını görmek için bakınız

(https://www.sinop.edu.tr/Saglik_Kultur_ve_Spor_Daire_Baskanligi-13 Çok çeşitli s doğa sporları fırsatlarına sahiptir)

•          Farklı alanlarda spor yapabilirsiniz.

Üniversite ve şehirdeki diğer spor tesislerinde spor yapma imkânının yanı sıra Sinop deniz sporları başta olmak doğa sporları yapmak için oldukça idealdir.sinop

adresAdres: Korucuk Köyü Trafo Mahallesi No:36 57000-SİNOP
telTelefon: 0(368) 271 57 57
postae-Posta:
posta
Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2015 |