resim Sinop Üniversitesi


Neden Türkiye?

Türkiye, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan benzersiz konumunun yanında uluslararası öğrenciler için büyüleyici bir bölgesel ortam sağlar. Ülkenin doğu ve batı sentezi, Avrupa Birliği ile ilişkileri, Karadeniz ve Akdeniz ticari bağlantıları, Balkanlardaki, Orta Doğudaki ve Kafkaslardaki güçlenen bölgesel varlığı ile birleştirildiğinde öğrencilere dünyanın gelişen ekonomik ve politik ilişkileri ile ilgili farklı ve kapsamlı bir perspektifi doğrudan deneyimleme fırsatı verir. Zengin tarihi ve kültürel mozaiği ve toplumları, öğrenci yaşamı için zengin bir temel sağlar.

Her bir kentinin kendine  has ruhu ve  coğrafi özellikleriyle Türkiye, dünyadaki birçok insan için adeta bir çekim merkezi konumundadır. Örneğin İstanbul; hem Asya’da, hem de Avrupa’da topraklara sahip olması sebebiyle her iki kıtayı bir birine bağlayarak, binlerce yıl boyunca çok farklı medeniyetlerin merkezi konumunda olmuştur. Aslında Türkiye için sadece iki farklı kıtayı bir birine bağlayan bir ülke tanımlaması yapmak yeterli değildir. Zira Türkiye Doğu  ile Batının bir araya geldiği çok daha geniş bir kavramı ifade etmektedir. Türkiye, bu iki kültürü başarıyla harmanlamış ve binlerce yıl boyunca kültürel ve tarihi zenginliğe ve bu zenginliğin bıraktığı mirasa ev sahipliği yapmıştır. 

Yurt dışında eğitim almak sadece yabancı bir ülkede okula devam etmek anlamına gelmemektedir. Bu yüzden, yurt dışında nerede eğitim almak istediğinize karar verirken ilk önce kendinize nerede yaşamak istiyorsunuz sorusu sormanız gerekmektedir. Gerek kozmopolit şehirleri, gerekse küçük yerleşim yerleriyle Türkiye uluslararası  öğrencilere çok çeşitli kültürel tecrübe edinme seçeneği sunmaktadır. Farklı kültürleri, farklı dinleri, farklı insanları ve hayat tarzlarını ve de farklı mutfakları bir araya getiren Türkiye, eşine az rastlanan coğrafi konumu ile adeta hem Doğudan Batıya, hem de Batıdan Doğuya açılan bir pencere konumundadır.

Mezun olduktan sonra sorulması gereken en önemli soru belki de şudur: “Bundan sonrası ne olacak?” Türkiye‘deki üniversitelerden mezun olan uluslararası öğrenciler; yüksek lisansa devam edebilme, yaygın olarak kabul gören bir diplomaya sahip olmak ve gerek Türkiye’de gerekse Türkiye dışında iş bulabilme imkânı gibi birçok seçeneğe sahiptir. Buna ek olarak, uluslararası öğrencilere öğrenim gördükleri kampüste yarı zamanlı iş olanağı da sunulabilmektedir. 

Neden Türk Üniversiteleri?

  • Kaliteli Eğitim

Türk Üniversitelerinin deneyimli kadrosu ve kültür olarak zengin konumu eşsiz eğitim fırsatları sunmaktadır.

  • Uluslararası Tanınan Dereceler

Türk Üniversiteleri tarafından verilen dereceler bütün dünyada tanınmaktadır. Derece tanınması ile ilgili detaylı bilgileri, ülkenizin eğitim yetkililerine danışınız.

  • Modern Kampüsler

Kütüphaneler, laboratuvarlar, kantinler, parklar, spor merkezleri, kültürel tesisler, öğrenci kulüpleri, öğrenci yurtları ve sosyal kulüpler her zaman öğrencilerin hizmetindedir.

  • Kültürel Çeşitlilik

Çeşitlilik zenginlik demektir. İki kıtanın, Avrupa ve Asya, kombine özelliklerine sahip Türkiye’de Doğu ve Batı’yı birbirine buluşmuş şekliyle karşılaşacaksınız. Türkiye, Doğu ve Batı’nın birlikte bütünleştiği kültürel bir mozaiktir.

  • Eğitim İçin Uygun Fiyatlar

Türkiye’de eğitim düşük maliyetlidir. Okul ücreti ve yaşam masrafları Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ile kıyaslandığında çok daha uygundur.

  • Güvenli, Sıcak ve Arkadaş Canlısı İnsanlar

Türkiye genç bir millettir (Türkiye nüfusunun %31’i 12-24 yaş arasındadır) ve gençleri büyük misafirperverlikle karşılamaktadır.

 Türkiye’deki öğrenciler modern ve geleneksel kültürü bir arada yaşama deneyimine sahiptir. Türkiye, nazik ve duyarlı insanlarıyla en güveli ülkelerden biridir. Birçok üniversitede İngilizce eğitim verilmektedir. Her şeyden önce, Türkiye’deki yüksek kaliteli eğitim ve öğrencilerin yurt dışında kazandıkları tecrübeler, onları parlak bir gelecek için hazır ve nitelikli hale getirecektir.sinop

adresAdres: Korucuk Köyü Trafo Mahallesi No:36 57000-SİNOP
telTelefon: 0(368) 271 57 57
postae-Posta:
posta
Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2015 |